موقعیت ما در ارتباط با توان تولیدی چین

​​

 

 

​​​​​شاید بند دوم این نظریه دیوید ریکاردو مشمول حال اقتصاد کشور ما در ارتباط با توان روز افزون چین و کشورهای شرق آسیا در زمینه تولید شود .

کشورهایی که در تولید چندین کالا برتری مطلق را دارند باید منابع اقتصادی خود را برای تولید کالاهایی متمرکز نمایند که بیشترین کارایی را دارند.

کشورهایی هم که در تولید هیچ کالایی برتری مطلق را ندارند برپایه برتری نسبی می توانند با سایر کشورها وارد مبادله شده و منافعی به دست آورند .

کشور چین در تولیدات  گوی سبقت را از کشورهای دیگر ربوده تا جایی که حتی کشورهای صاحب تکنولوژی و مولد نیز توان رقابت را در خود نمی بینند .

اما این به این معنی نیست که کل بازار را باید به آن ها سپرد .بلکه می توان در نقشی مکمل ظاهر شد و کالا ها و خدماتی که موجب تکمیل تر شدن تولیدات اولیه آن ها می شود را ارائه نمود .

کالا و خدماتی از قبیل : خدمات حمل تا کشورهای مصرف کننده ، خدمات بیمه ایی ، خدمات تکمیل و توسعه کالاهای تولید شده ، خدمات مشارکت ، بازاریابی و بازرگانی در کشورهای مصرف کننده ، ظاهر شدن در نقش تأمین کننده مواد اولیه و انرژی ، بهره گیری از تولیدات انجام شده در جهت بهبود تولیدات داخلی می توان اشاره کرد .

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره موبایل یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش